In memoriam: Famke (Nakimuli) Wildeman
Op donderdag 12 maart 2026 is Famke (Nakimuli) Wildeman onverwacht overleden.
Famke werkte jarenlang als tolk Nederlandse Gebarentaal in Nederland en gaf les op een school in Uganda. Ze richtte de stichting Signs of Hope op en schreef hierover columns op Doof.nl.
We kennen Famke als een vrolijke, oprechte en innemende tolk-collega. Tijdens haar werk in het Tolkcentrum bij Berengroep vertelde ze altijd met veel enthousiasme over haar liefde voor het Afrikaanse land Uganda. Sinds 2016 woonde en werkte ze daar als vrijwilliger bij het Hand in Hand Special Needs Education Center in Mukono. Famke gaf er les, zocht sponsoren voor armere gezinnen en onderhield het contact met de tolken gebarentaal. Famke was iemand die haar dromen niet alleen koesterde, maar ze ook echt waarmaakte.
In 2018 richtte Famke de stichting Signs of Hope op. De stichting geeft dove kinderen uit armere gezinnen een kans om onderwijs te volgen en een toekomst op te bouwen. Sinds februari 2025 bouwt de stichting aan een nieuwe dovenschool in Mukono, vlakbij de hoofdstad Kamala. De bouw is nog in volle gang.
Famke schreef acht jaar lang columns voor Doof.nl over haar leven in Afrika. Ze vertelde over dove kinderen en het dovenonderwijs, het leven in Uganda en haar stichting.
We zullen Famke en haar inspirerende verhalen missen.
Onze gedachten gaan uit naar haar familie en dierbaren.