
‘Geweldig voorbeeld van inclusie’ – dove en slechthorende bezoekers over De Dappere Soldaat
Op zaterdag 18 maart, enkele dagen na de première, beleefde De Dappere Soldaat nog een …
Op zaterdag 18 maart, enkele dagen na de première, beleefde De Dappere Soldaat nog een …
MEROL brak in 2018 door met de single ‘Lekker Met De Meiden’. Op 25 maart zingt ze op Sencity! Haar show wordt begeleid door geuren die de emoties van de liedjes versterken volgens de aromajockey. En de chef bereidt bijpassende hapjes.
Sencity bestaat 20 jaar! Hoog tijd voor een interview met twee mensen van de organisatie: Ronald Ligtenberg en Sam Piek. We geven ook kaarten weg voor het Sencity Festival op zaterdag 25 maart in Utrecht, dus lees snel verder.
Dit voorjaar wordt de bijzondere visuele operette De Dappere Soldaat toegankelijk gemaakt voor mensen die doof of slechthorend zijn. Drie van de voorstellingen zijn voorzien van een tolk Nederlandse Gebarentaal en ondertiteling. Kaarten winnen? Lees hoe!
Op zaterdag 25 maart viert Sencity Festival haar 20-jarig jubileum in TivoliVredenburg. Dove, slechthorende en horende bezoekers beleven de muziek met al hun zintuigen. Met live performances, muziektolken, aromajockeys, een trillende dansvloer en bijpassende hapjes.
Op zondag 1 januari 2023 om 10.00 uur kun je kijken naar de film Okedoeibedankt bij NPO Zapp. De film gaat over twee dove meiden, Jamie en Imane, die samen op avontuur gaan naar Parijs.
Elk jaar zijn er in de kerstvakantie veel leuke activiteiten voor kinderen in Beeld & Geluid Den Haag. Doof.nl mag 3×3 gratis kaarten weggeven, dus lees snel verder!
De Nederlandse dovengemeenschap is veel meer dan een groep mensen die niet kunnen horen. Dat willen Bea Bouwmeester en Linde Terpstra laten zien in hun boek Hier zijn wij!
De datum voor het team- of kerstuitje is geprikt! Jij bepaalt dit keer waar jullie heengaan. Hoe zorg je ervoor dat dove vrienden of slechthorende collega’s het ook naar hun zin hebben? Deze uitjes zijn voor de hele groep leuk.
Het vernieuwde Verzetsmuseum is het eerste museum in Nederland dat helemaal toegankelijk is doven en slechthorenden. Kom je langs?
Op vrijdag 28 oktober, haar veertigste verjaardag, presenteerde Frances Gallimore haar eerste boek: Zolang ik nog vrijgezel ben. Een heel persoonlijk boek over haar leven als slechthorende vrijgezel in Londen.
Ook dit jaar komen Sinterklaas en Dieuwertje Blok op bezoek in Den Haag in Theater aan het Spui! En ze nemen een paar gebarenpieten mee. Win jij de gratis tickets voor het hele gezin?
Op ontdekkingsreis in een museum, genieten van de herfstkleuren en paddenstoelen in het bos of met de trein een nieuwe stad verkennen. We zetten wat leuke en toegankelijke uitjes onder elkaar.
Tijdens de Week van de Toegankelijkheid zijn er rondleidingen, theatervoorstellingen en exposities waar iedereen welkom is.
Op het Nederlands Film Festival van 21 tot 30 september zijn gebarentolken bij een aantal films en veel films hebben Nederlandse of Engelse ondertiteling. En je kunt kaarten winnen!
Aromajockeys, foodjockeys, muziektolken en VJ’s nemen je tijdens Sencity Festival mee op ontdekkingstocht in een interactieve wereld waar van alles te beleven valt.
Tijd voor een bezoekje aan het strand, het meer of het zwembad. Of gewoon in de tuin of op je balkon, met je voeten in het water. Drankje erbij, boekje erbij, helemaal top. Maar welk boek moet je lezen?
De redactie van Doof.nl was op bezoek bij de Gebarencamping. Miliana, Fiona, Frank, Jilaisha en Ravi vertelden ons waarom de Gebarencamping zo leuk is.
Op 1, 8 en 15 augustus vertaalt een gebarentolk vijf keer per dag de Safari Musical. Safari Musical is een live avontuurlijke voorstelling van Burgers’ Zoo over de dieren van de Oost-Afrikaanse savanne. Om dit leuke evenement te vieren, verloten we 2 x 4 dagtickets!
Open de deuren en ren naar buiten! Met dit mooie weer willen we maar één ding doen: op avontuur. Check deze inclusieve uitjes hieronder. En plan je weekends maar helemaal vol.
Misschien wordt dit wel de eerste zomer in twee jaar zonder coronamaatregelen. Een goed moment om de toegankelijkheid van Nederlandse festivals eens te bekijken.
Poëzie in gebarentaal? Natuurlijk kan dat! Het Poetry International Festival in Rotterdam staat op zaterdag 11 juni 2022 in het teken van gebarentaal. Nieuwsgierig? Wij geven kaarten weg!
Ben je doof, slechthorend of horend? Voor een bezoekje aan Talking Hands maakt het niets uit! In dit poëtische muziektheater is de tolk Nederlandse Gebarentaal onderdeel van de cast. Hij zingt, speelt, beweegt en gebaart tegelijk. Mail uiterlijk 3 maart als je kaarten wil winnen!
De lockdown is voorbij! De nieuwste voorstelling in Theater aan het Spui in Den Haag is ‘Antropoceen, de musical’. Die is op 9 februari te zien met een tolk Nederlandse Gebarentaal en het leuke is: jij kunt kunt kaarten winnen!