Hoortoestel: in het basispakket maar met 25% eigen bijdrage?
Nieuws
Nieuwe operatietechniek perforatie trommelvlies
In Amerika is een nieuwe operatietechniek voor de behandeling van het trommelvliesperforaties. Deze nieuwe techniek, die even effectief is als traditionele operatietechnieken en daarbij ook minder kost, kan binnen 20 minuten poliklinisch worden verricht door een KNO-arts.
De operatie, die via het oorkanaal wordt uitgevoerd, stelt het lichaam zelf in staat het trommelvlies te herstellen. Dit gebeurt gemiddeld binnen twee maanden, waarbij het gehoor volledig herstelt en waarbij terugkerende gevallen van oorontsteking worden voorkomen. Dr. Isaam Sliba, werkzaam aan het Sainte-Justine University Hospital Centre, heeft inmiddels 132 jongeren en 286 volwassenen geopereerd met deze nieuwe techniek. Onafhankelijk van de grootte van de perforatie blijken de resultaten vergelijkbaar met het gebruik van traditionele technieken. Het grootste verschil is dat patiënten geen hele dag kwijt zijn. Kinderen moeten met traditionele technieken vaak 10 dagen of meer van school verzuimen. Met de nieuwe techniek is dat niet meer nodig.
HOorzaken vroeg een KNO-arts, gespecialiseerd in gehoorverbeterende operaties, naar zijn mening. Lees het volledige artikel op de website van HOorzaken.
Meer nieuws
Datum: 21-05
Stichting Zo Hoort het viert lustrum in Dolfinarium
Datum: 21-05
Feestelijke opening onderwijs zorg locatie
Datum: 20-05
De Verbinding redt bedrijf van faillissement
Hoorbeleving
Theatertour
Gezond gehoor
Het eerste tijdschrift in Nederland over geluid, gehoor en gehoorproblemen.
































