Stemmen zien – Oliver Sacks
Toen de Britse neuroloog Oliver Sacks in 1986 voor het eerst in aanraking kwam met doven, ging er een wereld voor hem open. In Stemmen zien: reis naar de wereld van de doven deelt hij zijn fascinatie voor de unieke belevingswereld van dove mensen, hun gebarentaal en de sociaal-emotionele uitdagingen waar ze mee te maken krijgen.
Sacks, bekend van bestsellers als De man die zijn vrouw voor een hoed hield, laat zien hoe de hersenen van doven die opgroeien met gebarentaal een andere ontwikkeling doormaken dan die van horenden. Ze blijken in bepaalde opzichten zelfs beter ontwikkeld, vooral op ruimtelijk vlak. Maar het meest raakte hem de strijd van doven om de muur van stilte en onbegrip te doorbreken.
Dit boek is een eye-opener voor iedereen die de dovencultuur en gebarentaal beter wil begrijpen. Met zijn kenmerkende vermogen om complexe wetenschap toegankelijk te maken, biedt Sacks een uniek inzicht in een wereld die voor velen onbekend is.
Stemmen zien: reis naar de wereld van de doven
Auteur: Oliver Sacks
Aantal pagina’s: 240
ISBN: 9789029071505
Uitgeverij: De Bezige Bij
Verschijningsjaar: 1989