Nieuws

Deelnemers gezocht voor onderzoek naar medische hulpverlening

Deelnemers gezocht voor onderzoek naar medische hulpverlening

Voor het project ‘ZorgBeter: Een inventarisatie van de medische hulpverlening aan dove en slechthorende mensen in Nederland’, zijn wij op zoek naar deelnemers. Iedereen vanaf 12 jaar kan meedoen! 

Waarom dit project
Veel slechthorende en dove mensen ervaren problemen als ze medische zorg nodig hebben. Met dit onderzoek willen we de medische hulpverlening aan doven, slechthorenden en horenden met elkaar vergelijken. Hierdoor komen we er hopelijk achter waardoor mensen met
een gehoorbeperking soms problemen ervaren in de toegang tot zorg en hoe groot deze problemen echt zijn. De uitkomsten van dit onderzoek kunnen worden gebruikt om de medische hulpverlening te verbeteren. Daarom is het belangrijk dat zoveel mogelijk mensen
meedoen aan ons vragenlijst onderzoek. Hoe meer mensen er meedoen, des te groter is de kans dat we de resultaten in de toekomst kunnen gebruiken.

Vragenlijstonderzoek
Wij zijn op zoek naar mensen die een vragenlijst over gezondheid en gezondheidszorg willen invullen. U krijgt per e-mail een link toegestuurd waarmee u de vragenlijst zelf, op een voor u goed moment, via internet kunt invullen. Voor mensen die op jonge leeftijd slechthorend zijn geworden, is lezen en het beantwoorden van vragenlijsten soms lastig, daarom is het taalgebruik in de vragenlijst aangepast. Ook kunt u ervoor kiezen om de vragen in NmG of NGT te bekijken.

Wie kan er meedoen?
Iedereen die ouder is dan 12 jaar kan meedoen. Ook als u (bijna) nooit naar een dokter gaat. Er zijn twee verschillende vragenlijsten. Een voor jongeren van 12-18 jaar en een voor volwassenen vanaf 18 jaar. We willen de antwoorden van mensen met een gehoorbeperking
vergelijken met de antwoorden van horende mensen in Nederland, daarom hopen we dat ook veel horende jongeren en volwassenen vanaf 12 jaar de vragenlijsten willen invullen.

Communicatie onderzoek
Er vindt ook een kleiner onderzoek plaats naar de communicatie tussen huisartsen en hun patiënten met een gehoorbeperking. Als u meedoet aan het vragenlijstonderzoek kunt u apart aangeven of u ook mee wilt doen aan dit kortere onderzoek. Nadat u bij de huisarts bent geweest vragen wij u en uw huisarts om een vragenlijst in vullen (ongeveer 5 minuten werk). Uw huisarts komt niet te weten welke antwoorden u hebt gegeven. Dit onderzoek loopt anderhalf jaar door, dus ook als u niet vaak naar de huisarts gaat kunt u meedoen.

Hoe kunt u meedoen?
U kunt meedoen door uw naam en adres te mailen aan zorgbeter@gmail.com. U krijgt dan een toestemmingsformulier thuisgestuurd. Nadat u deze heeft teruggestuurd ontvangt u per e-mail een link waarmee u de vragenlijst kunt invullen.

Meer informatie
Meer informatie kunt u lezen op www.zorgbeter.info . U kunt uw vraag ook mailen naar: zorgbeter@gmail.com.

Advertentie

Reacties

Hoorbeleving

Inloopochtend: Gratis hoortest

Inloopochtend: Gratis hoortest

  • Plaats: Huizen
  • Datum: 14 juni 2012
Informatiebijeenkomst: Een eigen bedrijf starten

Informatiebijeenkomst: Een eigen bedrijf starten

  • Plaats: Huizen
  • Datum: 14 juni 2012
Informatiemiddag: Een cochleair implantaat, iets voor u?

Informatiemiddag: Een cochleair implantaat, iets voor u?

  • Plaats: Huizen
  • Datum: 20 juni 2012
Controle over Tinnitus

Controle over Tinnitus

  • Plaats: Huizen
  • Datum: 20 juni 2012
Leven met Meniere

Leven met Meniere

  • Plaats: Huizen
  • Datum: 25 september 2012

Theatertour

Jan van Maanen: One Jan Show

Jan van Maanen: One Jan Show

  • Plaats: Eindhoven
  • Datum: 22 mei 2012
Het wonderlijke leven van Jackie Fontanel

Het wonderlijke leven van Jackie Fontanel

  • Plaats: Hengelo
  • Datum: 23 mei 2012
Nijntje de Musical

Nijntje de Musical

  • Plaats: Stadskanaal
  • Datum: 30 mei 2012
Het diner

Het diner

  • Plaats: Uden
  • Datum: 7 juni 2012
Veldhuis & Kemper: Dan maar niet gelukkig

Veldhuis & Kemper: Dan maar niet gelukkig

  • Plaats: Arnhem
  • Datum: 7 juni 2012
Brigitte Kaandorp: Cabaret voor beginners

Brigitte Kaandorp: Cabaret voor beginners

  • Plaats: Enschede
  • Datum: 7 juni 2012

Nieuwsbrief van Doof.nl

Meld u nu direct aan!

Gezond gehoor

Het eerste tijdschrift in Nederland over geluid, gehoor en gehoorproblemen.

/